тренинг

Створення Ощадливого виробництва. Методологія Кайдзен

Тематика:
5S, Kanban, LEAN, VSM
Тривалість:
2 дні / 16 годин
Плата за участь:
платно
Форма проведення:
аудиторная
Дати проведення:

Базовий тренінг для розуміння концепцій Lean

Мета тренінгу — продемонструвати учасникам результативність інструментів Ощадливого виробництва — Lean Manufacturing та методології. Кайдзен (Kaizen). На тренінгу теорія чергується із практичними завданнями в імітаційній бізнес-грі, яка відображає проблеми реального виробництва та пропонує їх вирішити, використовуючи п’ять принципів Lean.

На нашому Кайдзен тренінгу Ви навчитеся бачити ваше виробництво як потік створення того, що є цінністю для ваших клієнтів, бачити процес безперервного вдосконалення бізнесу. Ви розглядатимете виробництво як комплекс процесів, усунете втрати в них та оптимізуєте робочі операції. Ви побачите модель менеджменту, яку можете застосувати у своїй компанії. Також, ви дізнаєтеся чому на початку трансформації важливе залучення усього персоналу і подолання опору новому підходу до колективу.

Імітаційна гра в основі тренінгу

Гра в основі тренінгу відтворює умови, наближені до реального виробництва: спонтанні замовлення, зміни в замовленнях та їх коригування і навіть «людський фактор». Початковій моделі притаманні всі організаційні складнощі в організації інформаційного та матеріального потоків, які мають бути усунені учасниками до кінця гри.

Команди учасників вирішуватимуть завдання, з якими найчастіше стикається організація в ході реальних проектів поліпшення операційної діяльності: незбалансованість матеріального і інформаційного потоків, сім видів втрат, відсутність ініціативи і “ручне управління”. Практичне використання інструментів Lean в ході виконання практичних завдань на тренінгу, дозволять перетворити отримані знання на навички для вдосконалення вашої виробничої системи.

Як тренінг допоможе покращити ваше виробництво?

Ви дізнаєтеся про методи оптимізації та покращень в операційній діяльності, об’єднані під загальним терміном “інструменти Ощадливого Виробництва”. З їх допомогою зможете якісно і кількісно описати виробничу систему, виявити її недоліки і розробити заходи для їх усунення. А також:

 • зрозумієте принципи Kaizen для покращення виробничої системи;
 • навчитеся бачити приховані втрати у потоці створення цінності та окремих процесах;
 • навчитеся проводити 5s-аудит у робочих зонах;
 • дізнаєтеся про інструменти Lean та зможете застосувати їх на практиці.

Але головне те, що ви усвідомлюєте:

 • що ваші внутрішні можливості для поліпшень значні і це послужить грунтом доячи багатьох ідей по поліпшенню вашого бізнесу;
 • що базові принципи та поведінка (культура) людей більшою мірою, ніж технології, визначають конкурентоспроможність вашої організації.

Ви навчитеся мислити на рівні усієї системи при усуненні втрат в окремих процесах і оптимізації робочих операцій.

Відгуки учасників

Пояснення термінів

Кайдзен (Kaizen) – японський термін, що означає “зміна на краще”, синонім англійської Continuous Improvement (безперервне поліпшення). Це насамперед спосіб мислення, а не керівництво до дії. Методологія дозволяє добитися проривних результатів за рахунок безлічі дрібних поліпшень, що не вимагають значних грошових витрат. Поліпшення передбачають усунення втрат у виробництві, які можна позначити трьома японськими словами, – муда (втрати ресурсів і часу), мура (нерівномірність виконання роботи) і мури (надмірне навантаження на людей і машини).

Кайдзен має на увазі залучення усіх співробітників до процесів поліпшень і відводить культурі виробництва важливу роль. Як філософія, той підхід вперше був представлений у книзі Масаакі Імаї «Кайдзен: ключ до конкурентного успіху Японії» у 1986 році. Сьогодні цей підхід визнаний і використовується в усьому світі для вибудовування довгострокової стійкої конкурентної стратегії розвитку.

Про те, чому досі цей підхід не популярний читайте тут?

Ощадливе виробництво (Lean Manufacturing, Lean Production) — набір підходів і методик, спрямованих на усунення семи видів втрат у виробництві, за рахунок чого досягається забезпечення якості, збільшення продуктивності та зниження собівартості. Ощадливе виробництво розглядає виробничу діяльність як потік із процесів та операцій зі створення цінності для клієнта. Все, що в роботі не представляє цінності для клієнта, розглядається як втрати, які мають бути усунені або зведені до мінімуму. Формування концепції Бережливого виробництва почалося при вивченні виробничої системи Тойота (Toyota Production System) після феноменального прориву цієї компанії на американському ринку автомобілів.

Про особливості культури виробничої системи Тойота читайте тут.

Навчальний план (Теми / питання)

День 1

  • Бережливе виробництво як концепції.
  • Гемба-Кайдзен: як створити систему безперервного удосконалення на підприємстві?
  • 1-й етап проекту змін : Аналіз поточної ситуації. Вчимося бачити та усувати втрати.
  • Карти процесів та потоку створення цінності. Робимо процеси "прозорими".
  • 2-ий етап проекту змін: Запуск трансформації та вдосконалення потоку створення цінності.
  • Завершення 1-го дня тренінгу. Питання і відповіді.

День 2

  • Скільки коштує низька якість процесів? Бізнес кейси.
  • Аналіз та усунення проблем. Основні методи і практика реалізації.
  • Стандартизація процесів та робочих просторів - усунення "людського фактора".
  • Третій етап проекту трансформації: Підвищення надійності потоку створення цінності.
  • Управління виробничим потоком. Планування і запуск виробництва.
  • 4-й етап проекту трансформації - швидкісні комунікації, безпомилкові дії.
  • Підсумки тренінгу. Питання та відповіді.

Особливі умови участі

попередніх знань та навичок не потрібно.

Дати проведення

Виберіть дату і кликніть щоб дізнатися про подробиці і зареєструватися. Також Ви можете замовити проведення навчання в корпоративному форматі. Якщо проведення не заплановане, або дати Вам не підходять, зв’яжіться з нашим менеджером:

Кондрус Наталья
+380501559789
13 Dec 2023
13
Dec
2023
Вартість участі:
від 7000 грн/люд та нижче
>> ПОДРОБИЦІ ТА РЕЄСТРАЦІЯ <<