Обучение и консалтинг в области операционного менеджмента

Shingo model

Заснована на непорушних принципах, модель Сінго вказує шлях до операційної досконалості.

Досконалість як стиль управління

Що бути успішною в довгостроковій перспективі, будь-яка організація повинна безперервно покращуватися. Це важка робота, але альтернатива їй – невизначеність, хаос. Третього не дано. Для безперервних поліпшень важливі мудрість лідерів, розум і енергія менеджменту і персоналу, наділених достатніми повноваженнями. Також, для успіху потрібна відповідна культура, в якій співробітники хочуть і можуть займатися поліпшенням своєї роботи. Стійкі результати також залежать від того, наскільки культура в організації відповідає певним керівним принципам. І в цьому контексті, Модель Сінго надає потужну основу для зміни культури і досягнення ідеальних результатів.

Модель Сінго

Модель Сінго – це результат багатьох років наукових досліджень, виконаних Інститутом Синго. Об’єктом вивчення служать організації, що отримали одного разу Премію Сінго. Дослідження спрямовані на те, щоб з’ясувати причини стійкості успіху, стагнації і занепаду організацій. Модель Сінго – це систематизовані знання, набуті в ході цих досліджень. Модель відображає закономірності та взаємозв’язки між інструментами, системами, принципами, культурою та підсумковими результатами. Оскільки спостереження та дослідження не припиняються, Модель Сінго вдосконалюється та відображає їх висновки.

Модель не є ще однією програмою або ініціативою, яку слід застосовувати в організації. Вона формалізує Керівні принципи Сінго і те, як вони застосовуються до систем, інструментарію, культури та результатів. Модель Сінго забезпечує структурне розуміння для проведення трансформації та заповнення прогалин у роботі зі створення та підтримки культури організаційної переваги.

Незалежно від того, чи переслідує організація фінансову мету, або більше альтруїстичні, керівники зосереджені на результатах. Проектування внутрішніх систем управління також здійснюють із розрахунку забезпечення результатів. Вибір інструментарію теж здійснюється для підтримки систем і забезпечення результатів. І у разі, коли результат не виправдовує очікування, очевидним для багатьох рішенням видаються зміни в системах або інструментарії роботи.

Але ж існуючі системи і вибраний інструментарій, самі по собі, не управляють бізнесом і не здатні забезпечити результат. Люди роблять це. При цьому кожна людина має набір цінностей і переконань, що впливають на її вчинки. Зрештою, сукупні вчинки людей, які відображають організаційну культуру, впливають на результати.

Компоненти Моделі Сінго

Керівні принципи

Десять керівних принципів Сінго є основою для створення міцної культури і досягнення організаційної досконалості. Вони відображають організацію у трьох аспектах: формування культури, безперервні поліпшення у процесах та узгодженість дій.

Системи

Керуючі системи – це набір інструментів, які працюють разом для досягнення бажаного результату.

Інструменти

Технології або методи для вирішення певного завдання.

Результати

Вимірювані показники, вдалі чи ні, що визначають результат роботи систем та окремих інструментів.

Культура

Поведінкові патерни людей в організації (їх звичаї і норми поведінки).

"Єдине, що цінно в лідері - це його вміння створювати культуру і керувати нею. Якщо лідери не керують культурою, вона керує ними. І вони навіть не усвідомлюватимуть масштабу того, що відбувається."

Професор Эдгар Шейн (Sloan Business School, MTI, USA)

Дізнайтеся більше про Моделі Сінго та принципи організаційної переваги!

Отримайте безкоштовний офіційний буклет Shingo Institute російською мовою з детальним описом Shingo Model.

Культура, залишена поза увагою, може призвести до серйозних негативних наслідків. Наприклад, нормою може стати авральне вирішення проблем та заохочення «пожежників», які усувають наслідки, але не причини. Але, якщо з кожного невдалого приводу шукати винних, а не причини, стимулюється приховання інформації про можливі або існуючі проблеми. Також, не даючи достатніх повноважень та коштів, заохочується безініціативність, дії за вказівкою та повне неприйняття особистої відповідальності. Постійні доповіді на гору, але не вирішення проблем на місці відразу і спільно, руйнує довіру між людьми та командами в організації, створює атмосферу страху, виживання та злослів’я.

І навпаки, культура в якій довіра — головна цінність, а нормою вважається повага до кожного, ініціативність та новаторство, делегування повноважень та командна робота, сприяє іншим способам подолання труднощів у роботі. Відповідно, і результатів можна чекати інших.

Досліджуючи системи управління протягом понад 30 років, експерти Інституту Сінго виявили…

Три закономірності організаційної переваги - Shingo Insights

1. Ідеальні результати потребують ідеальних вчинків

Тобто, досягти ідеального результату можна лише поступаючи ідеально у кожному конкретному випадку. Зробити ідеальні патерни поведінки очевидними для кожного в організації – завдання лідерів. Більше ідеальних вчинків роблять ближче ідеальний результат.

2. Значимість мети та система управляють поведінкою

Цілком очевидно, що переконання мають визначальний вплив на вчинки. Однак не варто скидати з рахунку системи управління. Більшість існуючих систем управління створювалися для досягнення результату, але без урахування їх впливу на поведінку людей. У таких випадках, менеджерам знадобляться немало зусиль із їх зміни, щоб добитися з їх допомогою ідеальних вчинків.

3. Принципи вказують на ідеальні вчинки

Стівен Кові визначив термін «принцип» як універсальний природний закон, що знаходиться поза часом за своїм змістом і цілком очевидний. Він говорив, що цінності людини впливають на її дії, а принципи, яких вона дотримується, визначають наслідки дій. Чим краще принципи зрозумілі людині, тим ідеальніші його вчинки. Наприклад, чим ясніше для менеджера, якої поведінки людей потрібно досягти, тим краще його система та інструменти управління; і відповідно, тим ближчі ідеальні результати.

Щоб кожна організація могла досягти успіху і утримувати цю планку, вона має невпинно вдосконалюватися і залучати до цього кожного. Нездатність робити це неминуче призводить до занепаду організації. Це справедливо і для будь-якої людини. Навіть усвідомлюючи те, що стан досконалості — недосяжний ідеал, прагнення до нього розкриває в нас найкраще.

Керівні принципи

"Принципи завжди відбивають закономірності, зв'язуючи вчинки з їх наслідками. Якщо жити, дотримуючись їх, наслідки будуть позитивними. Якщо їх ігнорувати - негативними".

Стівен P. Кові, автор бестселера «Сім навичок високоефективних людей»

Керівні принципи – це 10 основних правил, що ведуть до створення стійкої організаційної культури операційного вдосконалення. Кристал «Керівні принципи» розглядає організацію у трьох аспектах.

  • Cultural Enablers — принципи формування культури;
  • Continuous Improvement — принципи поліпшення операційної діяльності;
  • Enterprise Alignment — принципи координації зусиль організації

Перший крок для зміни культури – розуміння значення кожного з 10 принципів. Лідери не зможуть розвивати культуру і управляти нею, поки сенс кожного принципу не буде їм очевидний. Розуміння та прийняття принципів тягне за собою фундаментальні зміни у політиці формування культури безперервних поліпшень.

Як мінімум, для цього лідеру знадобиться цікавість та експерименти. Щоб у людини змінилися переконання йому доказовий досвід; а досвід – це вчинки. Лідер, озброївшись принципами, повинен визначити вчинки для того, щоб люди отримали потрібний досвід.

Принципи здорової культури (Cultural Enablers)

Фундаментальні принципи в Моделі Сінго, що впливають на формування продуктивної культури в організації. Вони відносяться до людей та їх взаємовідносин.

Поважайте індивідуальність кожного

Зрозуміти цей принцип не складно. Просто запитавши себе «чому?». Відповідь проста – ми всі люди. Ми рівні у нашому потенціалі та можливостях. Оскільки це незаперечний факт, кожна особистість заслуговує на повагу. Відчуваючи його, люди готові віддавати роботі набагато більше, ніж покладений годинник свого часу; вони віддають їй свій розум і серце.

Керуйте на основі рівності

Керувати так, як ніби у тебе немає влади – загальна якість, властива великим лідерам. Увага керівника до співрозмовника, його відкритість і підтримка створюють середовище для розкриття потенціалу співробітників, розкривають творчі здібності в пошуку кращого шляху до досягнення мети організації.
Навчання в Shingo Institute тепер доступне в Україні!

воркшоп

Discover Excellence
Всесвітньо відомий воркшоп про побудову високоефективної корпоративної культури тепер доступний в Україні!

Принципи безперервного вдосконалення (Continuous Improvement)

Якщо перші два принципи, відносилися до людей, то наступні – до процесів усередині організації, які створені та реалізуються людьми. При цьому якість, продуктивність і вартість не єдині показники для оцінки. Окрім цього, необхідно враховувати цінність з точки зору клієнта: простота і швидкість внутрішнього обміну інформацією, інновації в продукті, гнучкість і швидка доставка, вплив на довкілля і суспільство в цілому.

Прагніть досконалості у всьому, що робите

Досконалість — той ідеал, що навряд чи можна досягти. Але прагнення щодо нього створює середовище для безперервних поліпшень. Межі наших можливостей, обумовлені лише парадигмами, через які ми сприймаємо поточну реальність. Змінюються парадигми, змінюється уявлення про можливе, змінюється реальність.

Практикуйте науковий підхід

Інновації – результат експериментів, спостережень та висновків, які збагачують наші знання. Досвід наполегливого і систематичного вивчення нових ідей, включаючи і невдачі, покращує наше сприйняття реальності і розуміння природи процесів.

Сфокусуйтеся на процесах

Результати – наслідок процесів. Навіть досвідченим фахівцям неможливо досягти ідеального результату з погано злагодженими процесами. Багатьом властиво шукати винних, коли щось іде не так. Але насправді причини слід шукати в процесах, а не в людях.

Забезпечте якість на початку

Чудова якість можлива лише тоді, коли кожна частина роботи виконана правильно з першого разу. Якщо це не так, знайдіть причину та усуньте її без зволікання.

Покращуйте потік і витягування

Цінність продукції найбільш висока, коли відповідає реальному попиту і створюється у безперервному потоці. Організуйте виробництво як безперервний потік і нехай клієнтська суперечка “витягує” продукцію з нього. Не робіть більше, ніж вимагають ваші клієнти. Усувайте втрати – все порушує безперервність потоку створення цінності.

Принципи координації дій у всій організації (Enterprise Alignment)

Принципи координації дій спрямовані на досягнення мети організації. Спрямування зусиль кожного елемента організаційної системи має бути узгоджене зі стратегічною метою. Тільки в такому разі її вдасться досягти.

Мисліть системно

Розуміючи усі взаємозв’язки і залежності в системі, люди можуть приймати зважені рішення і робити зміни, які найбільш відповідають бажаним результатам для організації.

Забезпечте постійність місії і цілі організації

Ясність того, для чого існує організація, куди рухається і як до цього прийде, дозволяє кожному її членові оцінювати свої дії на відповідність місії і цілі, робити значимі зміни в процесах, розуміти відповідальність і риски.

Створюйте цінність для споживача

Зрештою, цінність будь-яких зусиль варто розглядати з точки зору цінності для споживача – того, що він хоче і за що готовий заплатити. Становище організації, що витрачає час і ресурси даремні для її клієнтів дії, в довгостроковій перспективі не стійко.

Нова парадигма менеджменту

Операційна перевага – цей світогляд, який організації використовують для безперервних змін на краще. Дійсні зміни стають можливі тільки тоді, коли лідери розуміють вплив принципів на операційні показники. Завдання лідерів — вкласти керівні засади в організаційну культуру. Завдання менеджерів – на їх основі створити та підтримувати системи управління. Але участь кожного члена організації у покращенні діяльності є запорукою успіху та впевненого просування до мети.

Проводячи дослідження систем управління протягом більш ніж 30 років, експерти Інституту Сінго формалізували їх результати в Shingo Model. Ідея Моделі Сінго полягає в тому, що культура в організації є визначальним життєздатністю фактором, що веде до успіху та конкурентоспроможності, або до деградації та занепаду.

Модель Сінго розкриває системні взаємозв’язки всередині організації, виводячи культуру з розряду даності та роблячи її засобом досягнення мети. Лідери та менеджмент можуть і повинні впливати на її свідомо, і Модель Сінго надає їм усі необхідні знання для цього. Модель Сінго – це концепція побудови життєздатної організації. Її призначення — сформувати спосіб мислення лідера, навчити системно трансформувати та розвивати бізнес для досягнення цільових результатів. Незалежно від того, чи претендує організація на здобуття Премії Сінго чи ні, істинною її премією стане стійка культура організаційної переваги.

Про Інститут Сінго

Ціль Shingo Institute

Використовуючи постійні принципи, допомогти організаціям сформувати здорову культуру для операційної досконалості.

Місія Shingo Institute

Поліпшувати інструменти вдосконалення, досліджуючи, навчаючи та надаючи експертну оцінку, забезпечуючи визнання організаціям, які прагнуть досягти стійких результатів світового рівня.

Історія Shingo Institute

Не так багато людей зробили відчутний внесок у розвиток ідей TQM, JIT та Lean Manufacturing, як доктор Сігео Сінґо.

За багато років до популярності цих ідей на Заході, Сінго писав про необхідність забезпечення якості джерела, цінності для клієнта, виробництва з нульовими запасами та швидкої переналагодження обладнання (SMED). Він вчив, що немає кращого місця для вирішення проблем, ніж місце, де вони виявляються (going to gemba). За своє життя він опублікував 18 книг та безліч статей. Сім книг були перекладені з японської на англійську. Він тісно працював з керівництвом Тойота, особливо з Тайіті Воно, втілюючи ці передові ідеї.

Будучи в авангарді нових ідей в управлінні виробництвом, Сінго розраховував на співпрацю з організацією, яка продовжить справу всього його життя та їх популяризацію. У 1988 році Сінго отримав почесний докторський ступінь з менеджменту в Університеті штату Юта. Пізніше, його амбіції було реалізовано: було засновано премію Shingo Prize та організовано Shingo Institute. Премія Сінго стала всесвітньо відомою і присуджувалася за високі досягнення операційної переваги.

shingo-logo-white

2000 року впливовий журнал BusinessWeek охрестив її «нобелівською премією у сфері виробництва». Інститут Сінго досліджує досвід трансформацій до ощадливого виробництва та розробив освітні програми для менеджменту, які стали успішними по всьому світу та доступні через мережу афілійованих представників.

Shingo Prize були відзначені у різні роки такі компанії як:

Ознайомитись з повним переліком компаній, удостоєних Премії Сінго можна за цим посиланням: https://shingo.org/awards/

Члени Академії Сінго всіляко підтримують місію Інституту. Це люди, удостоєні честі за істотні заслуги у сфері операційної досконалості. Серед широко відомих – Джейс Вомак, Джон Шук, Массакі Імаї, Джефф Лайкер, Стівен Кові, а також президенти глобальних виробничих компаній та високопосадовці. З повним переліком дійсних членів Академії можна ознайомитись за цим посиланням: https://shingo.org/about-the-shingo-institute/shingo-academy/

Навчання в Shingo Institute тепер доступне в Україні!

Discover Excellence

Shingo Institute Workshop
для лідерів, які вибудовують бізнес світового класу
bpi-affilate-logo

Популярні запити

Отримайте програму Lean трансформації!

Ви дізнаєтеся про необхідні зміни в операційній діяльності та культурі організації на шляху до ощадливого виробництва. Після заповнення Ви отримаєте PDF-файл програми на вказаний E-Mail.