Створення Ощадливого Виробництва

програма трансформації

Що таке ощадливе виробництво?

Концепція ощадливого виробництва – тренд сучасної індустрії. Мета перетворень – отримання додаткового прибутку за рахунок скорочення втрат на усіх етапах циклу виробництва продукту, починаючи від замовлення покупця до постачання кінцевому споживачеві. Оптимізація повинна вивільнити ресурси, що витрачаються даремно. Йдеться не про фізичну ощадливість, а про скорочення трудових, тимчасових і матеріальних втрат.

За статистикою, в результаті перенастроювання адміністративних і виробничих процесів, ефективність бізнесу в цілому може вирости на 20% і більше: покращуються показники якості, продуктивності і собівартості.

Принципи та підходи Lean Production успадковані від виробничої системи Тойота. Концерн ще в 1912 році показав всьому світу, як без великих капіталовкладень, на основі оптимізації кожного з ланок матеріального і інформаційного потоків можна за лічені роки обігнати конкурентів і стати прикладом у своїй галузі. Компанія Toyota скоротила свої витрати і направила ці ресурси на модернізацію. Впровадження системи Ощадливого виробництва, як і програмний модуль навчання персоналу, розробляються як правило індивідуально, проте загальні кроки впровадження Ощадливого виробництва і Кайдзен, як і фундаментальні елементи програми навчання Lean Production більше 100 років залишаються незмінними.

Процес трансформації підприємства

Процес роботи з конкретною компанією розпочинається з вивчення її поточного стану в цілому, а також усіх основних процесів зокрема. На основі цих відомостей будується модель – етапи трансформації кожної з ланок. Завдання всіх кроків — усунення будь-яких втрат, пошук можливості перерозподілу ресурсів. В результаті роботи мають бути усунені зайві витрати:

  • надвиробництво, зберігання надмірно випущених запасів;
  • марне переміщення, склади, що простоюють, трансфер;
  • несуттєві етапи опрацювання, брак;
  • втрати через несвоєчасне постачання сировини або продукції клієнтам.

Процес переходу на такий принцип діяльності передбачає: вироблення принципів для подальших дій кожної із задіяних груп; кайдзен навчання усього персоналу; періодичний моніторинг, що показує наскільки коректно вдається впроваджувати програму Ощадливого виробництва і дотримуватися заданої моделі.

Переваги програми впровадження Lean Production

Програма впровадження і навчання ощадливому виробництву від Bpi Group (Київ) – комплексна послуга. Результатом роботи консультантів стане чіткий і здійснимий план, дотримуючись якого компанія отримає зростання продуктивності і прибутку за рахунок скорочення усіх видів втрат і не лише.

До забезпечення виконання програми впровадження залучаються усі учасники процесу, при цьому для кожного передбачені свої східці зростання. Виконавці отримують нові інструкції: менеджмент середньої ланки – розуміння локальних цілей, умови та знання методів їх досягнення, керівний склад – глобальне стратегічне бачення виробничої системи. І що найважливіше, усі будуть залучені в побудову власної системи Lean Production і створення умов для її постійного вдосконалення. Грамотно запущений процес трансформації компанії один раз стане основою подальшого ефективного виробництва на десятки років вперед.

Про програму

Програма комплексна і включає усі наші послуги: аудит виробничої системи, розробка стратегії та налаштування моделі управління. Програма є системою дій, що запускають і підтримують необхідні зміни для трансформації бізнесу в чудовий бізнес, а організації – у чудового роботодавця. В її основу покладено керівні принципи Моделі Сінго для створення фундаменту операційної переваги (Shingo Model for Operational Excellence). Керівні принципи відображають цінності та формують кодекс поведінки – культуру організації. Таким чином, управляючи поведінкою (культурою), Ви зумовлюєте результат, тобто, такі операційні показники як якість, продуктивність і витрати. Також, у програмі використано методику CDI Way (Mini-Business Units) для розгортання політики, формування локальних KPI і відновлення інституту лідерства.Система процесів програми гармонійна, мається на увазі, що кожен інструмент у системі процесів відіграє важливу роль, але сам по собі не здатний забезпечити результат, на який здатна система процесів загалом.

Фази трансформації

"Народжений повзати" - не вирок, якщо прагнеш літати!
ФАЗА I
Зміна уявлення про себе

Відновлення здоров'я організації

Етап 1. Аудит, планування та залучення менеджменту.

Етап 2. Забезпечення інформаційної підтримки змін.

Етап 3. Розвиток персоналу і введення стандартів щоденного менеджменту.

ФАЗА II
Нові навички. Нова поведінка
Оптимізація процесів та потоку

Етап 4. Стандартизація процесів та робочого оточення.

Етап 5. Здійснення фокусних покращень у потоці.

Етап 6. Розгортання політики та визначення KPI виходячи з локальних цілей.

ФАЗА III
Зрілість. Культура Кайдзен
Операційна досконалість. Кайдзен

Етап 7. Зведення нових практик у статус культурних традицій організації.

Завантажте нашу програму трансформації!

Завантажуваний буклет у форматі PDF містить докладний опис кожного етапу трансформації: які проблеми вирішуються, які дії виконуються та який очікуваний результат. Заповніть форму та завантажте файл буклету.

Отримайте програму Lean трансформації!

Ви дізнаєтеся про необхідні зміни в операційній діяльності та культурі організації на шляху до ощадливого виробництва. Після заповнення Ви отримаєте PDF-файл програми на вказаний E-Mail.