тренинг

TPM. Планове та автономне обслуговування обладнання

Тематика:
TPM / WCM
Тривалість:
16 годин (2 дні)
Плата за участь:
платно
Форма проведення:
аудиторная
Дати проведення:

Проблема частих ремонтів та поломок обладнання

Для виробничих підприємств справна робота основного обладнання та допоміжних механізмів – критична виробнича необхідність. У той же час, багато підприємств мають проблеми з ефективністю його використання та доступністю через часті поломки. Основною причиною виходу механізмів з ладу є його зношування. При цьому знос через старіння є дуже рідкісним явищем. У більшості випадків, передчасне зношування і поломки пов’язані з недбалістю при дотриманні норм експлуатації.

Система обслуговування та догляду за обладнанням на багатьох підприємствах також далека від ідеальної. Іноді, підвищений знос оснащення та вузлів є наслідком інтенсивної експлуатації, пропуску технічного обслуговування для виконання плану виробництва. Але коли обладнання виходить з ладу, це стає великою проблемою і призводить до значних витрат грошей та часу, а також до втрати прибутку.

Тренінг для створення системи обслуговування та догляду за обладнанням

Компаніям, які прагнуть Бережливого виробництва, для вирішення проблем, пов’язаних з експлуатацією, доглядом та доступністю обладнання в потрібний момент, ми пропонуємо спеціалізований тренінг «TPM. Планове та автономне обслуговування обладнання». Цей дводенний тренінг розроблений для того, щоб допомогти підприємствам створити ефективну систему управління, яка спрямована на зниження зносу та загальної кількості поломок обладнання та підвищення ефективності його використання. Тренінг заснований на Total Productive Maintenance (TPM), концепції Загального Виробничого Обслуговування. Тренінг детально познайомить учасників із методиками його автономного та планового обслуговування (AM/PM).

TPM є основою багатьох програм зі створення Виробництва Світового Класу (World Class Manufacturing, WCM), що реалізуються у всесвітньо відомих компаніях, таких як Fiat-Chrysler Automobiles (FCA), IVECO, TetraPak та багато інших.

Цілі та завдання Total Productive Maintenance

Концепція TPM пропонує ефективний підхід для комплексного технічного обслуговування та загального догляду за обладнанням. Розвитком та підтримкою TPM займається Японський Інститут Обслуговування Підприємств (Japan Institute of Plant Maintenance, JIPM), метою якого є адаптація кращих світових практик. TPM — це цілісний підхід до створення бездоганного виробництва за рахунок:

 • усунення втрат (відмов у роботі, поломок, дефектів, браку, зниження простоїв та нещасних випадків);
 • залучення персоналу всіх рівнів, від робітників до топ-менеджменту;
 • створення крос-функціональних команд для вирішення комплексних завдань TPM.

Автономне обслуговування обладнання (Autonomous Maintenance, AM) передбачає залучення операторів до процедур щоденного догляду для підтримки його працездатності, розвиток у них знань та навичок для постійного покращення робочих процесів та досягнення стійких результатів. Autonomous Maintenance змінює роль операторів у обслуговуванні устаткування.

Планове обслуговування обладнання (Planned Maintenance, PM) спрямоване на створення та розвиток системи превентивних заходів для підтримки його доступності та виключення втрат, оптимізацію витрат на технічний догляд. Планове обслуговування спирається на автономне та стимулює його.

Про тренінг

Тренінг проводять професійні тренери, які мають досвід розвитку виробничої системи автономного та планового обслуговування у компанії Tetra Pak, неодноразово удостоєної премій TPM Award – Тетяна Корнєєва та Петро Павлюк.

70%
навчання

70% часу тренінгу буде приділено методології створення ефективної системи TPM, починаючи від її планування до розгортання. Ви познайомитеся з концепціями TMP та WCM (Виробництво Світового Класу), їх базовими принципами та етапами розгортання AM/PM на виробництві. Детально будуть розглянуті причини виходу з ладу обладнання та превентивні стратегії щодо їх зниження, а також способи оптимізації витрат на обслуговування.

30%
практика

Інші 30% часу тренінгу відведено на практичні вправи у командах. Використовуючи просте обладнання — кавомашини, учасники повинні будуть створити ефективну систему їх обслуговування. Незважаючи на простоту, рівень завдань, з якими зіткнуться учасники, буде пропорційний реальним виробничим завданням з більш складним обладнанням.

Завдання тренінгу

 • Ознайомити з концепцією TPM та WCM (World Class Manufacturing);
 • Пояснити базові принципи та етапи впровадження АМ/РМ на виробництві;
 • Класифікувати причини виходу устаткування з експлуатації;
 • Вивчити підходи та стратегії зниження кількості поломок та простоїв обладнання;
 • Навчити застосовувати інструменти ТРМ практично для оптимізації витрат на обслуговування;
 • Допомогти у створенні виробничої культури для усунення втрат у процесах;
 • Навчити системно підходити до організації та розгортання заходів автономного та планового обслуговування.

Цільова аудиторія

 • Керівники та технічні фахівці ремонтних служб;
 • Керівники виробничих ділянок та підрозділів;
 • Головні інженери та технічні директори підприємств.

Відгуки учасників

Навчальний план (Теми / питання)

День 1
1. Введення в концепцію Загального виробничого обслуговування (TMP) і Виробництва Світового Класу (WCM).
2. Базові принципи та стратегії ефективного обслуговування
3. РМ: Аналіз поточної ситуації та відновлення базового стану обладнання.
4. Перші кроки АМ: вчимося помічати та вирішувати проблеми.
5. Інформаційна система обслуговування (MIS)

День 2
6. Генеральна інспекція
7. Періодичне обслуговування (TBM)
8. Автономна інспекція
9. Прогнозуюче обслуговування. СВМ система
10. Стандартизація та автономне управління
11. Оптимізація системи обслуговування. RCM

Особливі умови участі

немає вимог

Дати проведення

Виберіть дату і кликніть щоб дізнатися про подробиці і зареєструватися. Також Ви можете замовити проведення навчання в корпоративному форматі. Якщо проведення не заплановане, або дати Вам не підходять, зв’яжіться з нашим менеджером:

Кондрус Наталья
+380501559789
ПРОВЕДЕННЯ НА найближчий час не заплановано