воркшоп

Практика швидкого переналагодження обладнання – SMED. Виробничий воркшоп.

Тематика:
SMED, TPM / WCM
Тривалість:
2 дні (16 годин)
Плата за участь:
платно
Форма проведення:
аудиторная
Дати проведення:

Single Minute Exchange of Dies (SMED) – це одна з методик бережливого виробництва, що дозволяє зменшити час, витрачений на переналагодження обладнання. Процес переналагодження може тривати певний час протягом дня. Відповідно, цей час не додає цінності продукту для кінцевого споживача. Щоб максимально скоротити час переналагодження, впроваджують інструмент SMED.

Ця система вважається найпростішим і найефективнішим засобом, який активно застосовується на підприємствах усього світу. Основується система на поділі операцій переоснащення на зовнішні та внутрішні, їх перетворенні для зменшення періоду налагодження. Внутрішніми називаються дії, які виконуються одразу після зупинки обладнання, а зовнішні – це заходи, які можна здійснювати під час роботи обладнання.

Система SMED дозволяє зменшити період простою обладнання, безпеку робочого процесу, зменшення навантажень та травмування персоналу, збільшення продуктивності та зниження собівартості продукції, що виготовляється.

Призначення SMED

Метою методики SMED (single-minute exchange die, дослівно «зміна оснастки за хвилину») є підвищення ефективності обладнання OEE, а саме скорочення часу його простою через зміну оснастки та пуско-налагоджувальних операцій. Навичкам швидкої переналагодження приділяється велика увага в проектах TPM (WCM). Виробники світового класу ще на стадії проектування нового обладнання активно співпрацюють з його виробниками з метою скорочення часу переналагодження та кількості персоналу, який бере участь у цьому процесі.

«У вдосконалення всього чотири завдання:
простіше, краще, швидше та дешевше.
І вони перераховані як пріоритет.»

Сігео Сінго

Застосування SMED

Підприємствам з високим ступенем автоматизації, де ціна простоїв висока, критично важливо мати налагоджені та швидкі процеси заміни робочого оснащення (валки, прес-форми, штампи, змінний інструмент верстатів, складні модульні частини обладнання тощо), призначеної для виробництва конкретного виду продукції . При переході від виробництва одного виду продукції до іншого, скорочення часу переналагодження обладнання значною мірою підвищує продуктивність та загальну ефективність використання обладнання.

Навички, що тренуються

Воркшоп проводить команду учасників через повний цикл оптимізації операцій з переналагодження обладнання: спостереження за процесом «як є» та його відео фіксація, аналіз виконання операцій, оптимізація та скорочення витрат часу виконання робіт, тестування нового способу та його коригування, створення нових стандартизованих операційних процедур ( СОП) та практика ефективного навчання персоналу. Ці навички будуть корисні не тільки під час оптимізації процесів переналагодження, але й для скорочення часу профілактичних та ремонтних робіт з догляду за обладнанням (TPM AM/PM). Таким чином, учасники на практиці у виробничих умовах отримають досвід оптимізації процесу переналагодження обладнання та зможуть застосувати знання у себе на виробництві.

Цільова аудиторія воркшопу

Вокршоп «Швидка переналагодження — SMED» призначений для виробничих компаній із серійним виробництвом продукції та розрахований на інженерно-технічний, лінійний персонал (команди операторів), керівників виробничих ділянок та ремонтних служб, та всіх, хто зайнятий у проектах TPM/WCM з метою підвищення продуктивності та ефективності використання обладнання.

Як проводиться воркшоп

Вокршоп проводиться у реальних виробничих умовах на робочій лінії за участю операторів хост-компанії. Для організації воркшопу ми співпрацюємо із кількома виробничими компаніями. У наступному відео показано, як це було в одній з них.

Навчальний план (Теми / питання)

День 1

  • Вступна презентація та інструктаж учасників
  • Теорія: Ефективність використання обладнання та причини його зниження»
  • Виробнича практика: спостереження за переналагодженням, відео-фіксація операцій
  • Перерва / Обід
  • Теорія: Призначення SMED та знайомство з методикою
  • Практика: Аналіз відео процесу переналагодження спільно з командою операторів
  • Підбиття підсумків 1-го дня

День 2

  • Вступна презентація та інструктаж учасників
  • Практика: Детальний аналіз операцій переналагодження та їх оптимізація
  • Самостійне командне завдання: Аналіз мікрооперацій
  • Перерва / Обід
  • Теорія: Документування нового методу переналагодження та навчання персоналу
  • Практика: Створення нового стандарту переналагодження
  • Розгортання нового стандарту у виробництві. Розбір типових помилок
  • Підведення підсумків. Питання і відповіді.
  • Завершення воркшопу.

Особливі умови участі

учасники мають бути знайомі з концепцією Бережливого виробництва та її принципами.

Дати проведення

Виберіть дату і кликніть щоб дізнатися про подробиці і зареєструватися. Також Ви можете замовити проведення навчання в корпоративному форматі. Якщо проведення не заплановане, або дати Вам не підходять, зв’яжіться з нашим менеджером:

Кондрус Наталья
+380501559789
ПРОВЕДЕННЯ НА найближчий час не заплановано