Зростання бізнесу за рахунок внутрішніх можливостей

Дата останньої редакції:
September 19, 2022
Тема запису:
CDI Way, Здоровье организации
Короткий зміст публікації:
Про те, що таке "здоров'я організації", як воно впливає на створення Ощадливого виробництва і про майбутній майстер-клас "Здоров'я організації : Як створити фундамент для операційної досконалості".

Плани розвитку та досягнення конкурентної переваги багатьох компаній описують способи та очікувані результати, відповідаючи на запитання Як? і що? Але дуже небагато компаній дають ясну відповідь на запитання Навіщо? Відповідь на це питання, робить місію організації близькою працюючим в ній співробітникам, а стратегію зрозумілої, дозволяючи зрозуміти свою роль в досягненні мети. Якщо на запитання Навіщо? немає ясної і чіткої відповіді, хвилі ініціатив розбиваються об кам’яну брилу байдужості, а в якості виправдань чутно “у нас це не працює”. Як уникнути такого?

Далі, ми спробували коротко і послідовно описати проблему з якою стикається кожен бізнес і наш підхід до її рішення.

Як направити “лебедя, рака та щуку” в один напрямок? Як перетворити людей, їх знання і досвід на потужний інструмент розвитку бізнесу? Як зробити організацію “здоровою”, а команди згуртованими?

Як зазвичай зростає бізнес?

У контексті бізнесу, поняття “зростання”, найчастіше виражається в підвищенні продуктивності, забезпеченні якості і збільшенні продажів. Чи не так? При цьому, збільшення продажів, в довгостроковій перспективі, неможливе без належної якості і продуктивності. Як ці завдання традиційно вирішують багато хто?

Продуктивність: впровадження нових технологій і купівля устаткування, матеріальне стимулювання, залучення кваліфікованих кадрів, управління потоком створення цінності на рівні процесів (Бережливе виробництво);

Якість: заходи по стандартизації і контролю, система заохочень і санкцій, ті ж нові технології і ті ж інструменти Ощадливого виробництва;

Продажі: нові маркетингові стратегії, впровадження систем збору та аналізу інформації про клієнтів та їх переваги, торгові альянси, залучення найкращих “продажників” з боку.

Чи завжди це працює, і якщо ні, то чому?

Причина багатьох невдач

Яка одна і та ж причина, може завадити будь-якій ініціативі по розвитку бізнесу? Яка одна і та ж причина, може завадити будь-якій ініціативі по розвитку бізнесу? Упевнені, в результаті роздумів Ви прийдете до тієїж відповіді, що і багато – сприятливість робочого середовища, в яке Ви маєте намір помістити ваші ініціативи. І ось чому:

 1. Нове обладнання не поліпшить ситуацію, якщо експлуатується безвідповідально незацікавленими людьми.
 2. Матеріальне стимулювання не робить людей вашими союзниками в досягненні поставленої мети. Їх завдання та дії у погоні за матеріальним стимулом можуть бути не погоджені або навіть суперечливі діям та завданням інших членів організації. Сумарний ефект від такої “стаханівщини” невеликий.
 3. Посилити контроль якості не означає усунути причини шлюбу і тим більше, домогтися системної роботи над забезпеченням якості всім персоналом. Покладатися на контроль, все одно, що керувати автомобілем, дивлячись у дзеркало заднього виду.
 4. Наявність стандартів не забезпечує їх дотримання та, тим більше, вдосконалення.
 5. Магічна пігулка “Ощадливе виробництво” може не дати тривалого ефекту, а у ентузіастів опустяться руки.
 6. Кращий “продажник” може виявитися не таким вже талановитим у ваших ринкових реаліях або “одним в полі – не воїном”. Погана система завжди переможе зусилля небагатьох добрих людей. 
 7. Маркетингові програми можуть зазнати фіаско через те, що клієнти дуже скоро зрозуміють, що “в упаковці зовсім не те, що на картинці”.

Чи означає це те, що усі ці способи не принесуть очікуваного результату? Ні. Що тоді не так? Коли хтось щось не зміг, часто нарікають на здоров’я.

Здоров’я організації

Здоров’я організації – її здатність цілеспрямовано досягати стратегічних цілей, має вирішальне значення для довгострокової ефективності. Це те, що дозволяє повністю реалізувати потенціал організації:

 • усунути внутрішні протиріччя і витрачати з їхньої наслідки час і ресурси;
 • сприймати помилки як безцінний досвід, що збільшує потенціал
 • акумулювати знання і максимально використати уміння співробітників, удосконалюючи методи виконання робіт
 • освоювати та застосовувати нові технології, розуміючи користь нових навичок та сенс дій як на робочому місці, так і в масштабах організації,
 • налагоджувати надійні партнерські відносини та зміцнювати вашу репутацію,
 • позбавитися від текучки кадрів і утримувати досвідчених співробітників
 • мати можливість досягати більшого з меншими зусиллями, ніж в інших.

За даними McKinsey, кореляція між здоров’ям організації і операційною ефективністю, як на корпоративному рівні, так і на рівні окремих підрозділів, значна. Використовуючи дані, зібрані з 2003 по 2011 роки, експерти виявили, що “здоровіші” компанії (верхня третина рейтингового списку) забезпечують акціонерам повернення інвестицій в середньому в три! рази швидше, ніж компанії із нижньої третини. Теж відбувається з доходом на вкладений капітал і прибутком : в середньому, в два рази більше і на 18% більше відповідно. Підводячи підсумок, в McKinsey переконані – організаційне здоров’я є одним з найпотужніших активів, яке може створити компанія і вважають, що це стане корисною інформацією для керівників, стурбованих питаннями довгострокової переваги, яким не приносять задоволення “ефемерні” одноразові ініціативи.

Говорячи про здоров’я організації, і бажання швидко вплинути на його стан, у багатьох незабаром опускаються руки просто тому, що не зрозуміло, як його виміряти чи покращити. Але на жаль, як і зі здоров’ям людини, миттєвого “оздоровлення” корпоративної культури не варто чекати. Немає ефективної таблетки від карієсу, зайвої ваги чи нестачі фіз. виховання. Але є системні регулярні дії — чищення зубів, фізичні вправи та робота наставника, завдяки яким у середньостроковій перспективі відчуєте, що Ви на правильному шляху. А згодом, це стане очевидним при усвідомленні кращої версії себе. Найкращою у всьому! У тому числі, в традиційних метриках успіху – продуктивності, якості і фінансових результатах.

Створити команду-зірку

Свого часу, геніальний тренер – Владимир Лобановський, говорив: “Я не створюю команду зірок. Я створюю команду-зірку” і “Бути тренером значно складніше, ніж гравцем. На полі ти управляєш тільки м’ячем, а у бровки ти управляєш людьми”. Сенс цих фраз, насправді, є фарватером під час створення здорової організації. Зробити з людей команду, значущу набагато більше, ніж сума індивідуальних можливостей кожного, розуміючи свою роль і відповідальність – це і є завдання тренера. Це завдання справжнього лідера, який у ролі керівника.

Зробити з людей команду, яка означає набагато більше, ніж просто сума переваг кожного — це завдання лідера.

Ми твердо віримо в те, що українським Підприємцям потрібна зміна парадигми системи управління і це головне, що заважає розвитку бізнесу в Україні та державі загалом. Ми маємо величезні ресурси — наша земля і люди. В умовах глобалізації, нам доступні передові знання і технології, але проривний ефект не можливий без відповідної культури, сприятливої досягненню поставлених цілей. Ми розраховуємо на здоровий глузд і системне мислення лідерів, відповідальних за благополуччя своїх організацій і за людей, що зв’язали з ними частину свого життя Тому, у рамках проекту LeanForum, спільно з консалтинговою компанией CDI Global, ми запрошуємо топ-менеджмент українських компаній на мастер-класс “Здоров’я організації : Як створити фундамент для операційної досконалості”, де представимо програму The CDI Way®, (у багатьох компаніях відому як MDWT або MBU).

Ця програма перевірена часом. Принципи та філософія, що лежать у її основі, зовсім не нові, але ефективні та випробувані такими компаніями як Imperial Tobacco (в т.ч. Київська фабрика), Nestle, Louis Dreyfus, ABB, Continental та багатьма іншими. Реалізація програми The CDI Way® здійснюється за рахунок методик розвитку залучення персоналу та лідерських якостей при роботі в малих командах, чиї цілі та завдання чітко збігаються з цілями компанії. Детальніше про цю програму та про зміст майстер-класу ми розповідаємо у буклеті “The CDI Way®”.

Якщо хочете добитися результату, недоступного раніше, будьте готові зробити те, чого раніше не робили.

На майстер-класі експертами з CDI Global будуть представлені приклади з їх практики за ті, що пройшли 20 років, впродовж яких успішну трансформацію пройшли робочі колективи більше 5000 виробничих об’єктів. Впродовж двох днів майстер-класу, Ви зможете отримати вичерпну інформацію про механізми програми The CDI Way® і прийняти рішення, чи потрібна така система управління Вам. Зацікавлені учасники, які зможуть вирушити у бізнес-тур у ПАР, де на прикладі великої аграрної компанії Karsten Group, вони зможуть побачити, як це працює, поспілкуватися з менеджментом компанії та оцінити результати.

Проте, майстер-клас є самодостатнім продуктом і кожен учасник зможе застосовувати отримані знання в щоденній практиці.

На майстер-класі будуть розглянуті наступні питання:

– Як сформувати систему узгодження цілей, щоб підрозділам або конкретним командам були зрозумілі їх роль і завдання в досягненні стратегічної цілей компанії.

– Якою має бути щоденна звітність, щоб кожен керівник та член команди розуміли рівень своєї результативності.

– Які керівні принципи і цінності забезпечать залучення і прихильність персоналу цілям організації, розуміння сенсу своєї роботи і необхідність безперервних поліпшень.

– Як консолідувати все перераховане вище в єдину систему управління і надати необхідний вектор трансформації?

Яка наша мета

Виходячи з переконань і експертного досвіду, ми хочемо створити прецедент і показати українському бізнес-співтовариству, як за рахунок добре організованої командної роботи можна оздоровити корпоративну культуру, досягти успіху і конкурентної переваги. Наш професійний інтерес — створення моделі компанії-лідера на тлі багатьох тих, хто вагається, додати їм впевненості у власних силах. Ми хочемо познайомити український бізнес із сучасними технологіями управління, які використовуються провідними транснаціональними корпораціями.

Чого ми очікуємо від учасників

Активної участі у майстер-класі. Ми будемо вдячні за вашу готовність озвучити існуючу стратегію розвитку та вислухати думку експертів. Ми Впевнені, що цей майстер-клас стане дуже значимою віхою в розвитку ваших управлінських навичок, і будемо раді допомогти зробити ваш бізнес краще.

Сподобалася публікація? Поділіться нею з друзями одним кліком.
Facebook
LinkedIn
Twitter
Telegram
WhatsApp

Отримайте програму Lean трансформації!

Ви дізнаєтеся про необхідні зміни в операційній діяльності та культурі організації на шляху до ощадливого виробництва. Після заповнення Ви отримаєте PDF-файл програми на вказаний E-Mail.